STRONA GŁÓWNA
.
.
O NAS
ZARZĄD
DOKUMENTY
DLA  MEDIÓW
ARCHIWUM
CHÓRY
ORKIESTRY
 

 

 

WITAMY NA STRONIE

O nas czyli poznajmy się

 

 

W roku 2006 uchwałą Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr powołany został Okręg Rudzki, jako wewnętrzna jednostka organizacyjna podlegająca Zarządowi Oddziału w Katowicach.

19 kwietnia 2009 roku zgodnie z podjętymi uchwałami na Walnym Zjeździe Delegatów w Katowicach, Oddział Śląski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr został prawnie rozwiązany, by 1 stycznia 2010 roku organizację zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nowym numerem i pod nazwą "Śląski Związek Chórów i Orkiestr", z siedzibą Zarządu Głównego w mieście Katowice i podległymi mu 13. jednostkami terenowymi. Tym samym Okręg Rudzki został wyrejestrowany z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a powiązany ze Śląskim Związkiem Chórów i Orkiestr.

Funkcjonujemy na terenie Rudy Śląskiej i skupiamy 7. aktywnie działających chórów, co przekłada się na liczbę  około 220. osób. Nasze zespoły nie tylko realizują cele statutowe, ale również godnie promują Miasto wnosząc swój wkład do kultury narodowej. Kontakty, które dotychczas nawiązaliśmy pozwalają nam na tworzenie ciekawych projektów muzycznych, wymianę zdobytych do tej pory doświadczeń i podnoszenie umiejętności śpiewaczych.

Naszym głównym celem jest upowszechnianie piękna i wartości moralnych płynących z muzyki ze szczególnym uwzględnieniem tradycji regionalnej oraz popularyzowanie polskiej twórczości w kraju i za granicą.

Kadrę dyrygencką w większości stanowią młodzi ludzie, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach bądź innych wyższych uczelni, ale możemy też poszczycić się ambitnymi dyrygentami z ogromnym doświadczeniem zawodowym i licznymi wyróżnieniami bądź nagrodami na swoim koncie, m.in. przyznanymi przez Prezydenta RP i Władze Miasta.

Przygotowaniem koncertów, imprez integracyjnych oraz uświetnieniem uroczystości okolicznościowych zajmują się zarządy poszczególnych zespołów. Ich zaangażowanie pozwala na ciągły rozwój chórów pod kątem artystycznym i osobowym.

Okręg Rudzki na stałe wprowadził do swojego kalendarza dwa cykliczne koncerty. Są to Rudzkie Spotkania Kolędowe w styczniu oraz Perły Muzyki Śląskiej, promujące twórczość regionalnych kompozytorów, a organizowane w listopadzie w ramach Rudzkiej Jesieni Kulturalnej.

 

                                             SYSTEM ZAPISU IP
ZEBRANIA
 

druga środa miesiąca

 

SIEDZIBA OR

 

ŚZChiO Okręg Rudzki

ul. Niedurnego 69

41-709 Ruda Śląska

 

szchio@sileman.net.pl

 

szablony
2008© J.S. Czaja